logo dohost hosting serwer laohost
menu bar
DoHost.pl
Superhost
Hekko
Netmark
Ehost
Laohost
Nazwa

Giełda domen

Serwery
Domeny

Katalogi
Toplisty
Partnerzy

Kontakt

Artykuły

Reklama
Hosting zagraniczny:
Web Hosting

Domena - adres w sieci.

  Niezbędnym elementem posiadania własnej strony www jest jej adres zwany domeną internetową (np. twojastrona.pl). Jest wiele firm polskich jak i zagranicznych umożliwiających rejestrowanie domen. Ceny za rejestrację i przedłużenie abonamentu kształtują się różnie, w zależności od firmy oraz od rodzaju domeny, którą mamy zamiar zarejestrować. Inne są ceny dla domen krajowych (.pl), a inne dla domen globalnych (.com, .net), a jeszcze inne dla funkcjonalnych (.info.pl, biz.pl). Co niektórzy internauci korzystają z darmowych usług, do których jest przypisywana od razu subdomena lub alias (np. ty.friko.pl). O ile w przypadku prywatnego minibloga lub prywatnej strony ma to jeszcze jakiś sens to jeśli myślimy o poważnym projekcie czy stronie firmowej lub sklepie - wykupienie domeny jest wręcz konieczne.

  Kilka znaczących różnic pomiędzy normalną domeną, a darmowym aliasem lub subdomeną.

Rodzaj domeny Darmowy alias, subdomena Normalna domena
Zalety Udostępniana automatycznie przy rejestracji konta w serwisach typu za.pl, republika.pl. Często jest automatycznie dodawana do katalogu stron dostawcy. Posiadanie unikalnego adresu, brak uzależnienia od jednego dostawcy. Możliwość zmiany delegacji domeny na inne konto hostingowe.
Wady Jeśli dostawca usługi splajtuje, zawiesi działalność automatycznie tracimy dostęp do aliasu lub subdomeny. Konieczność opłacania domeny co roku jeśli mamy zamiar dalej z niej korzystać.
Cena Darmowa lub niewielka opłata. W zależności od rodzaju domeny i firmy rejestrującej.

  A co jeśli np. posiadamy działalność o nazwie "Firma" i chcieliśmy zarejestrować domenę "firma.pl" lecz jest ona już zarejestrowana i niedostępna?

  W takim wypadku nie należy od razu się poddawać. Zanim zrezygnujemy z naszej upragnionej nazwy warto sprawdzić czy taka domena nie jest aktualnie wystawiona na sprzedaż w jednej z kilku giełd domen lub na aukcjach. Być może ktoś właśnie odsprzedaje domenę, której szukamy.

  Przykład takiej właśnie giełdy domen ⇒ TUTAJ.

Zarejestruj swoją domenę!
www.

  Powodzenia!

advertise
 
© DoHost.pl - all rights reserved.
Wszelkie znaki firmowe zostały umieszczone na stronie w celu informacyjnym i są własnością danych firm.